| STRONA | LOGOWANIE | FORUM | LINKI | DOWNLOAD | KONTAKT |

SZKOŁA
Aktualności
Kadra
Pedagog
Patron
Historia szkoły
Dokumenty szkolne
Osiągnięcia uczniów
Sukcesy
Przedsiewzięcia
Klub wolontariusza
Uczniowie
Galeria szkolna
Gazetka szkolna
Podstawa program.
Zajęcia pozalekcyjne
Koncepcja pracy GP2
Zadaj pytanie

Współpraca zagr.
Erasmus+
Studyjna
Wymiana młodzieży

Egz. gimnazjalny
Ogólne informacje
TERMINY
Wyniki egz.gim.
Egzaminy-prezentacja

Oferta edukacyjna
OFERTA
Profile klas
REKRUTACJA

Inf dla rodziców
Zebrania z rodzicami
Wychowawcy
N-l uczący w klasach:
pierwszych
drugich
trzecich
Procedura zwalniania z W-Fu
WARUNKI UBEZPIECZENIA
OBIADY

FACEBOOK
Polub GP2 na FB


1% dla szkoły

Bezpieczne wakacje

PROGRAM UNIJNY - ERASMUS +

W dniach 7 – 14 maja miała miejsce wizyta młodzieży z Hiszpanii i Włoch w Świnoujściu, stanowiąca pierwszy etap dwuletniego projektu „Youth 4 Earth. Spaces Without Borders” finansowanego ze środków programu Erasmus +.

Przez siedem dni uczniowie Gimnazjum Publicznego nr 2 im. Henryka Sienkiewicza wraz ze swoimi rówieśnikami z Malagi i Sycylii realizowali bogaty program spotkania. Najważniejszym dniem był wtorek, kiedy w międzynarodowych grupach przeprowadzili inspekcję pięciokilometrowego odcinka wybrzeża w ramach programu Coastwatch Europe (Obserwator Wybrzeża Europy), podczas której pobierali próbki wody, analizowali ilość i rodzaj napotkanych zanieczyszczeń, a także napotkaną faunę i florę, co następne odnotowywali w specjalnym arkuszu. Po powrocie do szkoły uczniowie mieli za zadanie przenalizować pobrane próbki na obecność azotanów i azotynów, zmierzyć i porównać Ph wody pobieranej w różnych miejscach badanego odcinka, nazwać w języku ojczystym i angielskim znalezione okazy wodorostów, skorupiaków, małży i ryb.

Ważnym punktem programu była również czwartkowa wycieczka do Karsiborza, podczas której uczniowie odbyli rejs katamaranem Rybaczówka i odwiedzili ostoję ptaków na Karsiborskiej Kępie. Ich zadanie polegało na zaobserwowaniu jak największej ilości ptaków i wypełnieniu specjalnych arkuszy obserwacji, a następnie porównaniu, które gatunki występują również w krajach partnerskich, a które tylko w naszej części Europy.

Podczas wymiany mieliśmy również czas na to, żeby pokazać gościom z zagranicy nie tylko uroki Świnoujścia, ale także naszego regionu. Odwiedziliśmy Woliński Park Narodowy, Zagrodę Żubrów, Jezioro Turkusowe, a także Centrum Słowian i Wikingów w Wolinie.

Najbardziej wzruszającym i pełnym emocji dniem wymiany był piątek, kiedy w szkole odbyło się podsumowanie spotkania, na które zaproszeni zostali przedstawiciele władz miasta – Pani Sekretarz Iwona Szkopińska, Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu – Pan Waldemar Buczyński oraz członkowie tej Komisji w osobach Pana Andrzeja Mrozka i Pana Kamila Janty - Lipińskiego , rodzice uczniów zaangażowanych w wymianę, nauczyciele Gimnazjum Publicznego nr 2 oraz reprezentacje klas. W trzech prezentacjach młodzież przedstawiła efekty tygodniowej współpracy i zaprezentowała część artystyczną, w której przeplatały się cztery języki. Polscy uczniowie przygotowali występy po hiszpańsku i włosku, goście z zagranicy zaśpiewali po polsku, na koniec wszyscy zaśpiewali po angielsku. Nie obyło się bez łez wzruszenia, ponieważ wszyscy zdali sobie sprawę, że nastał czas pożegnania. Na szczęście uczniowie już niebawem się zobaczą, ponieważ w ramach projektu przewidziane są jeszcze dwa spotkania – na Sycylii i w Maladze.

 

Uczniowie z Hiszpanii w Włoch z wizytą w GP2

 

Od soboty, 7 maja, w Gimnazjum Publicznym nr 2 im. Henryka Sienkiewicza trwa międzynarodowa wymiana młodzieży stanowiąca pierwszą mobilność w ramach projektu „Youth 4 Earth. Spaces without Borders” finansowanego ze środków programu Erasmus +. Udział w tym wydarzeniu bierze 20 uczniów naszego Gimnazjum, 10 uczniów z Malagi w Hiszpanii oraz 10 uczniów z włoskiej Sycylii. Projekt ma charakter przyrodniczy, dlatego w niedzielę zabraliśmy naszych gości na wycieczkę po okolicy, żeby pokazać im faunę i florę naszego regionu. Odwiedziliśmy m.in. Woliński Park Narodowy, Zagrodę Pokazową Żubrów, Muzeum Przyrodnicze w Międzyzdrojach, wybraliśmy się na spacer wokół Jeziora Turkusowego, z punktu widokowego na szczycie Wzgórza Zielonka pokazaliśmy naszym gościom Wsteczną Deltę Świny , a także wspięliśmy się na sam szczyt latarni morskiej w Świnoujściu. Już po jednodniowym pobycie możemy śmiało stwierdzić, że nasi goście znad Morza Śródziemnego są zachwyceni naszym miastem i okolicą.

 

REGULAMIN

Erasmus+   
Realizowany w Gimnazjum Publicznym nr 2
im. Henryka Sienkiewicza

W dniach 26-28 listopada delegacja Gimnazjum Publicznego nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Świnoujściu wzięła udział w pierwszym międzynarodowym spotkaniu dyrektorów i koordynatorów w ramach trójstronnego projektu YOUTH 4 EARTH. SPACES WITHOUT BORDERS finansowanym z programu Erasmus + Akcja 2 „Partnerstwa strategiczne”, które odbyło się w szkole lidera projektu I.E.S. Carlos Álvarez w Maladze, w Hiszpanii. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele szkoły partnerskiej z Włoch.

Spotkanie miało na celu zaplanowanie działań projektowych, jakie w ciągu najbliższych dwóch lat realizować będą uczniowie wszystkich trzech szkół zaangażowanych w projekt. Podjęto decyzje o kryteriach, jakie muszą spełnić uczniowie chcący wziąć udział w tym przedsięwzięciu, zadaniach jakie będą wykonywać oraz terminach wizyt w szkołach partnerskich. Wspólnie wypracowany został harmonogram działań na kolejne lata realizacji projektu. Spotkanie było także okazją do osobistego poznania osób, które będą odpowiedzialne za jego realizację w swoich szkołach.

Oprócz dyskusji na tematy ściśle związane z projektem, nauczyciele wzięli również udział w kilku wizytach studyjnych. Zwiedziliśmy partnerską szkołę  I.E.S. Carlos Álvarez, a także odwiedziliśmy miejsca, po których podczas swojej wizyty w Maladze zostaną oprowadzeni nasi uczniowie tj. obserwatorium ornitologiczne u ujścia rzeki Guadalhorce, oraz Aula del Mar – muzeum poświęcone faunie i florze Morza Alborańskiego. Ponadto wspólnie z hiszpańskimi uczniami i ich opiekunami wzięliśmy udział w inspekcji pięciokilometrowego odcinka wybrzeża w ramach CoastwatchSurvey 2015.

W projekcie udział weŸmie 20 uczniów Gimnazjum Publicznego nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Świnoujściu oraz po 20 uczniów ze szkół partnerskich w Hiszpanii i Włoszech. Podczas trwania projektu uczniowie będą wykonywać w grupach narodowych i międzynarodowych postawione przed nimi zadania, głownie o tematyce przyrodniczej. Jednym z zadań będzie stworzenie szkolnego przewodnika po terenach o dużym znaczeniu przyrodniczo-ekologicznym znajdujących się w sąsiedztwie partnerskich szkół.

W wyniku uczestnictwa w projekcie podniesione zostaną nie tylko kompetencje językowe osób w niego zaangażowanych, ale również poszerzona zostanie ich wiedza przyrodnicza, świadomość ekologiczna i umiejętności korzystania z technologii komunikacyjno – informacyjnej.Dziennik lekcyjny

PROGRAM UE

Certyfikaty

NASZE PROJEKTY
POCZTA
2008 Krzysztof Jaskulski. Wszelkie prawa zastrzeżone. powered by jPORTAL 2 & UserPatch